Navigácia

Obsah

Tomášovský máj...

Typ: ostatné


Stavanie mája v Tomášove je každoročne očakávanou udalosťou, na ktorú sa tešia malí aj veľkí. Tento rok nás potešili účasťou viaceré mladé rodiny s deťmi. Prípravné práce, postavenie mája, úpravu ohniska a jeho okolia zabezpečuje každoročne Štefan Jerasek s ochotnými Tomášovčanmi. O veniec a jeho výzdobu sa postarali členky MS a ich priateľky.

Tomášovčania si oslavy užili od 16. h. v strede obce pri Parku sv. Mikuláša, kde máj postavil členovia športového klubu a miestni hasiči a od 18. hod. pod záštitou MS - aj v prírode s chutným gulášom. Podujatie bolo spojené s opekaním a hudbou.
Tradíciu stretávaní sa pod májom sme začali písať pod záštitou Matice slovenskej v roku 1992. Iniciátorkou bola a dodnes je predsedníčka MS Emerencia Hučková, s podporou výboru miestnej organizácie Matice slovenskej. Na pravom brehu Dunaja sa postavenému máju nedarilo, vždy nám ho niekto spílil. Presťahovali sme ho na ľavý breh, ani tam to nebola výhra. Posledných desať rokov ho opäť staviame na pravom brehu Dunaja. Tak tomu bolo aj v nedeľu 30. apríla 2017.
Májové oslavy sa konali s podporou aj osobnou účasťou starostu obce Istvána Pomichala, ktorému vyjadrujeme poďakovanie členov Matice slovenskej aj všetkých občanov Tomášova.

                                                                                                       Výbor MS v Tomášove

 

M.Plavec, L.Laurenčíková


Vytvorené: 5. 12. 2017
Posledná aktualizácia: 5. 12. 2017 11:02
Autor: